XI Tallinna Disainiöö Festival 12.-18.09.2016

REDEFINING DESIGN

GreenCube moodulhoone läbimõeldud lahendused

Greencube
Eesti Disaini maja ette on Disainiöö ajal tekkinud üks väike ja läbimõeldud puit moodulmaja Greencube, millega saab tutvuda kuni 20. oktoobrini. Lahtisteuste päevad toimuvad iga nädala neljapäeval kella 15.00-19.00.

NENDE LUGU
Sai pikalt mõeldud, kui palju on inimesi, kes vajavad koduhoovi aiamaja või sauna. Või ehk midagi hoopis kuhugi kaugele linnast, kus saab vahest lihtsalt puhata? Või ehk soovivad ettevõtted endale omapärast kontorit? Üks oli alati kindel, soovijaid kindlasti on. Kuna merekonteinerit võib igaüks ise sisustada, sooviti, et hoone oleks midagi palju erilisemat. Midagi, mis paistaks kohe silma. Isegi väikseim detail pidi saama täiuslik ja kvaliteetne. Toode räägib ise enda eest.

Greencube
moodulhoone on tehasetingimustes toodetav, valmis elamismoodul, millele võib anda mitmeid funktsioone: eluruumid, büroopind, saun, hoiuruum jms. Mooduli aluseks on jäigastatud liimpuidust karkass, mis töötab ka hoone vundamendina. Seega vajab moodul paigaldamiseks ainult jäika alust (asfalt, betoon või kõva pinnas). Välisseinad, katus ja põrand on välis- ja sisekülgedelt seotud puitlaastplaadiga, mis tekitab jäiga konstruktsiooni. Konstruktsioone võib viimistleda nii seest kui väljast erinevate materjalidega. Sisemised vaheseinad ei tööta kandva elemendina, mis annab võimaluse ruumide lahendusi vastavalt vajadusele muuta. Tehnilised süsteemid on võimalik integreerida erinevalt ja vastavalt mooduli otstarbele. Mitu moodulit võib ühendada ühtsesse kütte-, ventilatsiooni-, vee- ja kanalisatsioonisüsteemi. Seega on Greencube mooduli põhiliseks iseloomustajaks universaalsus ja suur ajavõit!

Greecube moodulhoone on valmistatud taastuvatest, looduslikest materjalidest: puit ja looduslikud villad.

GreenCube OÜ Moodulhoone baasvariandil on tavaliste eluhoonetega võrreldav soojapidavus. Välisseinte ja katuse soojajuhtivus U on: Umax= 0.19 [W/(m²°C) Umin 0.14 [W/(m²°C)! Vajadusel on võimalik lihtsate vahenditega välispiirdeid ka lisasoojustada. Mitme mooduli ühendamisel on võimalik kasutada ventilatsioonisüsteemis soojustagastust, mis ühe eraldiseiva mooduli puhul on siiski vähe tasuv. Samuti on võimalik kasutada moodulis kõikvõimalikke lahendusi küttele ja veevarustusele. Samuti on võimalik kiiresti ja lihtsalt ühendada moodul juba olemasolevate süsteemidega. Mooduli välispiirete mitmekihiline struktuur on väga hea helide isolaator, seega on müratase ruumis madal, mis võimaldab mooduleid kasutada ka tiheasustusega paikades ja tööstusrajoonides. Välispiirete isolatsioon on mittepõlev, mis teeb mooduli tuleohutumaks. Küll on aga tuleohtlikud välispinna puitkatted, mis on võimalik lihtsate vahenditega asendada tulekindluse vajadusel mittepõlevate plaatmaterjalidega. Mooduli teeb innovatiivseks just kõikide baasvajaduste kiire arvestamine ja universaalsus, mis võimaldab kiirelt ja suhteliselt odavalt ehitada väiksemaid ja suuremaid hooneid
vastavalt vajadusele! Ka on mooduleid kasutades võimalik hoone odav ümberstruktureerimine, kui muutuvad tingimused, vajadused või kasutusotstarve.                      

BRÄND KUI EESKUJU
Greencube bränd on suureks eeskujuks kõigile teistele moodul- ja elementmaju tootvatele
ettevõtetele just oma kvaliteedi ja paindlikkuse tõttu. Oleme loonud turul uued standardid,
mistõttu oleme saanud suurt kajastust nii Eestis kui ka mujal maailmas.
Meie pakutavad hooned on projekteeritud ehitusnorme järgides ja vastavad kõikidele Euroopa
Liidus kehtestatud ehitusnõuetele. Valmistame meie sortimendis olevaid tooteid kuivas, katuse
all, soojustatud hoones, tagamaks kuiva ja ühtlase kvaliteediga parimat tulemust ehituses. Kasutame hoonete valmistamisel kõrge kvaliteediga ehitusmaterjali, et tagada Kliendile parim tulemus.
Greencube on valmistatud kvaliteetsest valitud materjalidest (sh põrandamaterjalid, lülitid, valgustid
jne). Kõik hooned on mõeldud aastaringseks kasutamiseks. 20 cm kvaliteetset villa tagab soojapidavuse ka külmematel talvepäevadel. Klaasid on vastavalt standardile karastatud, mis tagavad ohutuse.

DISAIN
GreenCube välimus erineb suuresti tavapärasest. Suured aknad annavad hoonele avaruse ja omapära. Kõiki hooneid saab omavahel hilisemalt võimaluste kasvades liita. Ehk on võimalus tellida ka mitmest kuubikust koosnev komplekt. Hoone disainimisel on arvestatud kõigega, suudame pakkuda hoonete puhul personaalset lisavarustust. Näiteks kõikvõimalik elektroonika (sh päikesepaneelid), tubadejaotus, hoones kasutatavad värvid jne.
GreenCube hooned on läbimõeldud tubade ja pinna jaotusega, mis annavad Kliendile mõistliku ruutmeetrite arvu. Sellest tuleneb ka toote mõistklik lõpphind, mis on taskukohane ning parima hinna- ja kvaliteedisuhtega.

LAI VALIK
Greencube sortimendis on üle kolmekümne erineva lahenduse. Anname kliendile võimaluse planeerida endale meelepärane ja sobiv hoone. Põhitootena võib esile tuua 20 ruutmeetri suuruse väikemaja, mis on soodne ja sisaldab kõike eluks vajalikku. Maha ei jää ka meie disainsaun GreenCube SAUN, mis on saanud väga meeldivat tagasisidet meie fännidelt!

www.greencube.ee