XI Tallinna Disainiöö Festival 12.-18.09.2016

REDEFINING DESIGN

Rõivadisainietendus DOM

XI Disainiöö Rõivadisaini etendus
DOM – DISAIN ON MOES
18. september, 2016, kl 15.00, Kultuurikatel, black box
Piletid saadaval eelmüügis ning kohapeal
www.tallinndesignfestival.com


Disainiöö omanäoline moeetendus DOM – DISAIN ON MOES käigus astuvad oma loominguga publiku ette valitud disainerid Eestist. DOM presenteerib festivali külastajatele atraktiivse ja kontseptuaalsema vaatemängu kaudu siinseid ambitsioonikad tegijaid, kes on brändi eksistentsi fikseerinud ning üha arenevad, järgmisi väljundeid otsivad, uusi turge avastavad tegevdisainerid. Publikule avaneb brändi kontseptsioon ja eripära läbi kultuurse elamuse, läbi inspireeriva sündmuse.

Rõivas, see kehale kõikse lähemal olev argine tarbeese, on määrava rolliga inimese tervisliku seisundi, liikumisvabaduse, turvalisuse, üldise meeleolu ning füüsilise võimekuse vallas. Sealjuures aga olles vahetumad objektid inimese sise- ja välismaailma vahel, rõivad ning aksessuaarid räägivad selle kandja kohta oma sõnadeta loo, on sillaks sisemaailma ja välise vahel. Riietus on ühelt poolt funktsionaalne vahend, teisalt aga personaalne täiendus tervikule. Disainitud rõivas on ese, mis on olukorda täiendav, väärtust loov ja keskkonda sobituv. Olgu selleks kas töine päev või väljapeetud tähistamine. Riided on mängulisteks vahenditeks isiksuse esiletoomiseks ja sealjuures väärt kaaslasteks elulistel hetkedel. Need on rõivad, mis kestavad, mida on väärt parandada ja pärandada. Need on rõivad, mis otsivad parimaid võimalusi tehnoloogias, valmimise protsessis ning taotlevad kvaliteeti igas oma detailis.

Rõivas nii iluks kui ka eluks.  

He’s Woolish 2016/ 17 (lisainfo leiab kerides allapoole)

AMANJEDA Nordic Outdoor (lisainfo leiab kerides allapoole)

Ivo Nikkolo (lisainfo leiab kerides allapoole

DOM - DISAIN ON MOES
Ilu teeb ilusamaks Make-Up Studio ning KEVIN.MURPHY.
Värskendab Vitamin Well, kraade lisab Moe viin.
Piletid saadaval eelmüügis ning kohapeal.
DOMil saab silma peal hoida Facebookis

#DOM #designisinfashion #disainonmoes #TallinnDesignFestival #IvoNikkolo

DOM produtsent Piret Mägi
piret.magi.design@gmail.com, +372 55977444

******
He’s Woolish 2016/ 17
WOOLISH - eestimaine kudumite tootja aastast 1928

WOOLISH on eestimaine kudumite bränd, kes toodab erinevaid rõivaid ja kodutekstiili ning mille juured ulatuvad aastasse 1928. Uue ning kaasaegsema WOOLISH´i teo ja näo on saanud bränd aga alles hiljaaegu. Ettevõtte omaniku Eigo Siimu perekonnas on kudumeid valmistatud juba neli põlvkonda ning tootmine asub Viljandis. Woolish Knitting OÜ esindusstuudio leiab aga Tallinnas Baltika kvartalist. Nende missiooniks on toota ja pakkuda kvaliteetseid, 100% lambavillast originaalseid kodusisustustooteid ning kootud naiste- ja meeste rõivaid. Skandinaavialiku hõnguga riided püüdlevad argipäeva klassikuteks, mida on hõlbus kombineerida teiste rõivastega ning mis kohanevad erinevate eluliste toimingutega. Mehed peavad tegema asju, mida mehed ikka teevad. Kollektsiooni eesmärk on pakkuda rõivaid, mis seda ei takista. Sügis-talvised tooted on mõeldud kandmiseks põhjamaises kliimas, sealjuures jälgitakse mudelite loomisel mõõdetud tähelepanuga tänapäeva trende, rõhutakse funktsionaalsusele ja otsitakse üha paremat kvaliteeti. Eksponeeritavad klassikalised mudelid on täiendatud pisidetailidega, kuid eeskätt taotlevad praktilise baasrõiva positsiooni.

Woolish
www.woolish.ee


******
AMANJEDA Nordic Outdoor
AMANJEDA Nordic Outdoor – bränd, mis loob päris kodumaiseid kvaliteetseid ülerõivaid siinsesse kargesse talve.

AMANJEDA Nordic Outdoor kollektsioonides kohtuvad traditsioonid ja innovaatilisus, esteetika ja funktsionaalsus. Parima kvaliteediga villakangastest tuule- ja vihmakindlad ülerõivad on supersoojad ja šikid. Amanjeda ilmastikukindlate üleriiete kollektsioon on loodud põhjamaa karmideks talvedeks ühtaegu moodsalt tempokaks linnaeluks kui nädalalõppudeks looduses. Sportlikkus on segatud klassikaga, mistõttu sobivad need mantlid ja jakid kandmiseks nii vabaajariiete, aga ka formaalse stiiliga rõivastusega. Lisaks disainile peitub nende ülerõivaste eripära kvaliteetsetes kangastes. AMANJEDA Nordic Outdoor mudelid on valmistatud Itaalia ajaloolise villatootmispiirkonna Biella ühe kuulsaima vabriku Loro Piana Storm System® angoora- ja kašmiirvilladest, mis on erakordselt soojad ja kerged. Innovaatiline membraantöötlus lisab traditsioonilistele materjalidele tuule ja vihmakindluse ning säilitab luksuslike kangaste kerguse ja hingavuse.

Muuseas, algselt olid need kangad loodud purjetamisrõivaste jaoks. Loro Piana kompanii omanik hr. Pier Luigi Loro Piana on kirglik purjetaja ning soov kanda merel oma armastatud ettevõtte kvaliteetseid kangaid viis uudsete tehnoloogiate rakendamiseni traditsiooniliste villakangaste juures. Amanjeda loovtiim hakkas aga uuenduslikke Storm System® villakangaid kasutama põhjamaise karmi talve sportlikeks ja šikkideks üleriieteks. Katrin Kuldma on ise öelnud: “Kui on head rõivad, siis talv ja külm on tore ja ilus”. Nordic Outdoor kollektsiooni mudeleid valmistatakse nii väikeseeriatena kui oma mõõtude järgi eritellimusena: mantlid ja jakid klassikalisest sportlikuni, värvitoonid on luksuslikust helebeežist tumesiniseni, ka kalasabamustriga või ruudulisena. Need rõivad on nii iluks kui eluks.

AMANJEDA Nordic Outdoor tänab koostöö eest head partnerit Moe viin.

amanjeda.com


******
Ivo Nikkolo
Ivo Nikkolo autumn/winter 2016Ivo Nikkolo, Eesti üks esimesi ja unikaalsemaid disainerbrände, on läbi aastate olnud kohaliku moemaastiku suunanäitaja, mis eristub ainulaadse disainikäekirja ja hoolikate ning tundlike kangavalikute poolest. Olles leidnud oma poolehoidjad nii Baltikumis kui ka Skandinaavias, pürgib Ivo Nikkolo alati ajatu, ajas kestva ja väärtust loova disaini poole.


Hea disain on lihtsusatult süsteem, mis koosneb miljonist pisiasjast, mis kõik on asendamatud. Looduses kohtab sarnast läbimõeldud ja detailirohket süsteemi näiteks mesilastarus, kus rollid, ajastus ja kestva lisaväärtuse loomine on töökate mesilaste kõige suurem eesmärk. Ka Ivo Nikkolo 2016. aasta sügistalvise kollektsiooni esitlus on omamoodi hetk mõtlemaks kaasa kõgile, kes panustavad rõiva valmimisse ning kummardus neile töökatele, kelle põhimõtted sarnanevad hea disaini loomise arusaamadele. Sarnaselt detailirohkele süsteemile, mille toimimisest oleneb nii mesilaste kui ka kõikide teiste elusolendite ellujäämine maal, kätkeb disaini loomine endas samuti hoolikalt paika pandud tegevusi. See kõik saab kesta ja areneda vaid juhul, kui iga „osa“ sellest süsteemist töötab ja toimib just nii, nagu ta on loodud seda tegema. Ja siiski kipume me endi loodud süsteeme proovile panema ning mõnda osa ka liialt üle koormama.

Ivo Nikkolo kollektsioonid kätkevad endas originaalset disaini, esmaklassilisi Euroopa kangaid ja pidevat tööd üha parema kvaliteediga tööstusliku tootmise juurutamisel. Disainer Britta Laumets: “Eesmärk ja soov on luua rõivad, mis täiendavad garderoobi, mis toovad juurde väärtust juba seal olevatele rõivastele. Koos Eve Hansoniga soovime ja loome selleks, et varem soetatud tooted saaksid värskust juurde ning leiaksid jätkuvat kasutamist, et garderoob oleks tervik. Meil on ees tööstuse iseloomust tulenevad raamid, ent nende sees laveerides tahame luua kestlikku disaini.”

ivonikkolo.andmorefashion.com