XI Tallinna Disainiöö Festival 12.-18.09.2016

REDEFINING DESIGN

Disainiöö ekskursioon

Disainiöö ekskursioonid
kl 16:00-­19:00
7€ (Early bird) / 10 €
Eelregistreerumisega!
piret.magi.design@gmail.com

Disainiöö mitte ainult ei too loovinimesi publikule lähemale, vaid viib huvilised ettevõtjate juurde kohale. Disainiöö ekskursioonid on hea võimalus piiluda loovettevõtete köögipoolele ning saada teada, kes on meie kohalikud põnevad disainerid ja kuidas luuakse toode, mis meie elu huvitavamaks ja täiuslikumaks muudab.


Omanäoliste ning kvaliteetsete disainilahenduste taga on põnevad inimesed, kes kasutavad prototüüpide ja originaaltoodete tegemisel veidi kummalisi aparaate. Töölaud on lookas erinevatest ja kohati arusaamatutest visanditest, ennenägematutest materjalinäidistest ja esmapilgul ebaloogilisena tunduvast atribuutikast, mis kokkuvõttes meenutab ehk hoopis Tootsi taskuid. Kogu see põnev varustus on vajalik inspireeriva keskkonna loomiseks ja reaalsete toodete valmistamiseks – just nende toodete, mida saame osta poelettidelt ja mis kujundavad meie elu.

Disiniöö eesmärk on kaotada kujuteldav distants disaineri ja tarbija vahel. Meie viime nad omavahel kokku ja tutvustame üksteisele. Disainiöö ekskursioonid on hea võimalus piiluda loovettevõtete köögipoolele ning saada teadlikumaks, kes on meie kohalikud põnevad disainerid ja kuidas luuakse seesama toode, mis meie elu huvitavamaks ja täiuslikumaks muudab.

Külastatavad kohad ja ettevõtted on valitud disainiauhind Bruno nominentide ning satelliitide seast.
Ekskursioonid kahel päeval, kestvusega umbes 3 h.
Külastatavad ettevõtted varieeruvad erinevatel päevadel.
Vaata ka: Disainiekskursioon nr. 2

Disainiekskursioon nr. 1
Neljapäeval, 15.09 kell 16.00 - 19.00
Algus ning lõpp Kultuurikatlas festivali infopunkti juures
Põhja pst 27a, Tallinn


Kitman Thulema AS ja Mööbli Lennuväli koos Maria Tiidusega
On üks pink, “BRUT”. On ka dünaamiline sirm “MaMe”. Ja need tooted on pälvinud nominatsiooni Bruno auhindade konkursil. Ja need tooted on tehtud üsna huvitaval moel. Nimelt Kitman Thulema AS alustas 2015. aastal pilootprojektiga, mis toimib omal moel inkubaatorina ning mille tulemusel võib igast osalejast saada, jah just - ühe toote looja, disainer! Suured sõnad, kuid innustame huvilisi kaasa tulema ja kuulama sedasama lugu, mis saab kohe kohe järgmise peatüki - see tasuta toimuv programm ootab juba uusi huvilisi! Ning mine tea, võib-olla kohtume tänaste ekskursantidega järgmisel aastal ja seda siis juba neid kuulates! Kitman Thulema AS on pikaajalise tootmiskogemuse ning kaasaegse tehnoloogiaga juhtiv sisustuse arendaja, tootja ja turustaja Eestis. Ühtlasi on nad rajanud inspireeriva programmi Mööbli Lennuväli.
Pink “Brut”
Dünaamiline Sirm “MaMe”

TenTwelve ja disainerid Mihkel Güsson
Tootedisainerid Mihkel ning Sven on autoriteks märkimisväärsetele toodetele, mis Bruno disainiauhindade nominentide seas. Auväärsesse nimistusse viis neid nö nutivahendid “arukas pistik” ehk Smart Socket Extension ehk nutipistik, millel on indikaator energiahulga mõõtmiseks ja mida saab juhtida läbi interneti või nutitelefoni. Ning teine aparaat nende noormeeste poolt on niisamuti arukas koduabile, et kokkuvõttes säästa inimese aega, energiat ning kulusid. Air Patrol Smart Heat on nutikas koduküttesüsteem, mille kontrollpuldid ei vaja kaabeldust ja mida on lihtne paigalda. Loodud süsteem koosneb Room Unit seadmest, mis kontrollib soovitud küttepiirkonda, mõõtes infrapuna sensoriga põranda ja ruumis oleva õhu temperatuuri.
Smart Socket Extension
Air Patrol Smart Heat

Lauri Hirvesaar As Cleveronist ja PackRobot pakiautomaat
Lauri Hirvesaar on juba väga noorelt tudengina silma paistnud tootedisainer, kes töötab tootedisainer pakiautomaate arendavas ja tootvas ettevõttesAS Cleveron. Siinne mehhanism on uudne ja erandlik objekt linnaruumis, millel on näha suurt potentisaali. Miks? Autor ise on võrrelnud seda lennuväljaga: tegemist on justkui koondumiskohaga, kuhu saab pakke sisse tuua ja kust need väljastatakse järgmistele. Pakiautomaat on robotiseeritud ladustamise ja vahendamise punkt. Ning Lauri on inimene, kes on PackRobot’iga olnud seotud selle ideest kuni valmimise hetkeni, teab rääkida selle saamislugu ning on kursis tootmise eripäradega.
PackRobot pakiautomaat