XI Tallinna Disainiöö Festival 12.-18.09.2016

REDEFINING DESIGN

Disainiöö ekskursioon

Disainiöö ekskursioonid
kl 13:00-­16:00
7€ (Early bird) / 10 €
Eelregistreerumisega!
piret.magi.design@gmail.com

Disainiöö mitte ainult ei too loovinimesi publikule lähemale, vaid viib huvilised ettevõtjate juurde kohale. Disainiöö ekskursioonid on hea võimalus piiluda loovettevõtete köögipoolele ning saada teada, kes on meie kohalikud põnevad disainerid ja kuidas luuakse toode, mis meie elu huvitavamaks ja täiuslikumaks muudab.


Omanäoliste ning kvaliteetsete disainilahenduste taga on põnevad inimesed, kes kasutavad prototüüpide ja originaaltoodete tegemisel veidi kummalisi aparaate. Töölaud on lookas erinevatest ja kohati arusaamatutest visanditest, ennenägematutest materjalinäidistest ja esmapilgul ebaloogilisena tunduvast atribuutikast, mis kokkuvõttes meenutab ehk hoopis Tootsi taskuid. Kogu see põnev varustus on vajalik inspireeriva keskkonna loomiseks ja reaalsete toodete valmistamiseks – just nende toodete, mida saame osta poelettidelt ja mis kujundavad meie elu.

Disiniöö eesmärk on kaotada kujuteldav distants disaineri ja tarbija vahel. Meie viime nad omavahel kokku ja tutvustame üksteisele. Disainiöö ekskursioonid on hea võimalus piiluda loovettevõtete köögipoolele ning saada teadlikumaks, kes on meie kohalikud põnevad disainerid ja kuidas luuakse seesama toode, mis meie elu huvitavamaks ja täiuslikumaks muudab.

Külastatavad kohad ja ettevõtted on valitud disainiauhind Bruno nominentide ning satelliitide seast.
Ekskursioonid kahel päeval, kestvusega umbes 3 h.
Külastatavad ettevõtted varieeruvad erinevatel päevadel.
Vaata ka: Disainiekskursioon nr. 1

Disainiekskursioon nr. 2
laupäeval, 17.09 kell 13.00 - 16.00
Algus ning lõpp Kultuurikatlas festivali infopunkti juures
Põhja pst 27a, Tallinn


Iglusaun
Eestis valmistatavad Iglusaunad on omapärase kumera kujuga välisaunad, mille eripära jätkub ka seespool. Tootegruppi kuulub kolm sauna, mida nimetatakse neis asuvate ruumide järgi vastavalt ühene, kahene ja kolmene saun. Ekskursoion raames on meil hea võimalus kohtuda Iglusaunaga linna südames ning sealjuures kaeda üle, kuidas siis too eriline leil toimib. Olge mureta, kedagi alasti ei koori ning vihtuma ei saada.
Iglusaun

Bike-ID turvamärgistuse komplekt
Disainer Riho Muuga loodud turvamärgistuse komplekt Bike-ID’le on mõeldud jalgrataste turvalise hoiustamise ja parkimise efektiivistamiseks. Bike-ID on hõlmamas järjest laiemat valdkonda - alustanud mobiilse parkimissüteemi loomisega on tänaseks arendatud tasuta kasutamiseks jalgratta register ja kindlustamise teenus. Nüüd on lisandunud portfooliosse ka uus tootegrupp, mis Bruno disainiauhindade nominatsiooni pälvinud on. Iga inimene saab oma kaherattalise ise märgistada. Näiteks kuulub komplekti ka sõjatööstuses kasustuses lasergraveeritud ning ilmastikukindel kleebis.
Bike-ID turvamärgistuse komplekt

Ruutu Kuus Disainibüroo
Disainibüroo on üks huvitav koht - palju erinevaid ja hullult loomingulisi inimesi, kes lahendavad kõikvõimalikke ülesandeid - olgu selleks lauatennise laua kujundus, digiruumi planeerimine, messiboksi loomine või hoopis graafiline disain. Margus Tammemäe juhitud ettevõtte tegevusvadkonnad on jaotatud lausa 12ks kategooriaks ning Ruutu Kuus on pälvinud Marketingi Insituudi poolt Aasta alustava ettevõtja preemia. See on põnev koht, kuhu vast argipäeval ei juhtu või vahest omapead ei oskagi minna, ent meie ekskursiooni lõpetuseks saab olema see justkui salaaed Ülemiste linnakus, et mõnusa inspiratsioonilaenguga loov-ettevõtlusele hoopis värskema pilguga vaadata.
Ruutu Kuus Disainibüroo