XI Tallinna Disainiöö Festival 12.-18.09.2016

REDEFINING DESIGN

Konkurss

BRUNO 2016 / Tootedisaini auhind / Eesti Disainiauhinnad

Taust
Alates 2006. aastast annab Eesti Disainerite Liit välja tootedisaini auhinda BRUNO, millega erialaliit soovib avalikkusele esitleda innovatiivseid, kõrge standardiga uusi tooteid, mis kutsuks eestlasi tarbima kodumaist disaini ning motiveeriks ettevõtjaid kaasama tootearendusse professionaalseid disainereid. Auhind on tunnustus väljapaistvate võimetega disaineritele ja nende koostööpartneritele.

Auhind on nime saanud disainikateedri rajaja prof Bruno Tombergi järgi. Eesti disaini auhinda on antud välja prof B.Tombergi initsiatiivil ka disainikateedri poolt kaheksakümnendatel. Auhinna trofee, mille autor on Anneliis Aunapuu ja mis koosneb kerast, koonusest ja silindrist, on jäänud samaks.

Alates 2012.a. antakse Eesti Disainiauhindu välja koostöös Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga. Eesti Disainiauhindade nimetuse alla kuuluvad tootedisainiauhind Bruno; noore disaineri auhind SÄSI; ADC*Estonia graafilise disaini ja veebidisaini auhinnad ja teenusedisaini auhind. Disainiauhindade autasustamistseremoonia toimub Tallinna disainifestivali Disainiöö raames.

Tootedisainiauhind BRUNO

Tingimused
_Tootedisaini auhind Bruno antakse väljapaistva toote või -tooteseeria eest, mis on valminud kas disaineri enda initsiatiivil, tiimitööna või tootja/ettevõtja tellimustöö tulemusena.

_Hindamisele kvalifitseerub viimase kahe aasta jooksul loodud tootmisvalmis prototüüp või tootmisesse juurutatud tööstustoode või tooteseeria.

_Taotluse disainiauhinna saamiseks võivad esitada kõik Eesti Vabariigis registreeritud ettevõtete ja/või alalist elukohta ning elamis- ja tööluba omavate autorite poolt loodud tööd.

_Hindamise objektiks on selgitustega toote foto(d) (www.edl.ee/konkurss). Zürii poolt väljavalitud nominendid pääsevad järgmisesse vooru ja esitavad lõplikuks hindamiseks oma tooted disainiauhindade näitusele. Väljavalitud nominentide tööd pääsevad disaini aastaraamatusse.

Kategooriad
2016.aastast on EDL–i poolt välja antava tootedisaini auhinna kategooriates sisse viidud järgmised muudatused.
Tootedisainiauhinda Bruno antakse 2016.a. välja kolmes põhikategoorias:
PARIM ELUKESKONDLIKU TOOTE DISAIN
PARIM ELUSTIILI TOOTE DISAIN
PARIM INSENERTEHNILISE TOOTE DISAIN
Igas kategoorias antakse välja ka eriauhindu.

Auhindade ülene tunnustus ELUMUUTVA DISAINI AUHIND antakse välja kõige suurema mõjuga disaintootele, mille puhul hinnatakse võimekust aktuaalsete kriisiolukordadele lahendusi leida; ette näha tuleviku stsenaariume ja muudatusi ühiskonnas; võimet luua radikaalseid muutusi meie igapäevaellu ja positiivset elustiili muutust. Elumuutva disaini auhinnale ei saa kandideerida; zürii teeb valiku nominentide hulgast.

Kandideerida saab kuni 15. augustini kl 23.59.

Kandideeri ja lisainfo SIIN